Alt-Üst Göz Kapağı

Alt-Üst Göz Kapağı

Alt-Üst Göz Kapağı

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz kapağı ameliyatı, alt ve üst göz kapaklara uygulanan estetik işlemlerine denir. Göz kapaklarında meydana gelen sarkmalar neticesinde oluşan görüntülerin yok edilmesi amacıyla göz çevresindeki kasların gerdirilmesidir.

Plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekli olması ile göz kapakları ve göz çevresine uygulanan cerrahi işlemlerin bütünüdür.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ameliyatı alt ve üst göz kapakları ayrı olarak yapılmaktadır. Üst göz kapağı estetiklerinde genel olarak göz düşüklüğünü gidermek amacıyla yapılan fazla deri ve kas dokularının kesilerek çıkarılması şeklinde yapılmaktadır.

 Üst göz kapağındaki operasyonda göz çizgisinden kesi açılırken alt göz için yapılan operasyonda kirpik diplerinden kesi açılarak yapılır ve bu operasyonun da asıl amacı torbalanmaların önüne geçmektir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Cilt elastik bir yapıya sahip olmasından dolayı yaş ve farklı faktörlere bağlı olarak elastik olma özelliğini kaybedebilir. Yüzde meydana gelen yaşlanma belirtileri ilk olarak gözlerde kendini gösterir.

Göz kapaklarında ve göz torbalarında görülen yaşlanma belirtileri yorgun, donuk ve yaşlı bir görünüme neden olmaktadır. Göz kapaklarında meydana gelen yaşlanma belirtileri genel olarak göz kenarlarında meydana gelen kaz ayakları, yorgun ifade, göz altı torbaları, göz kapağında kırışıklık ve göz kapağı düşüklüğü şeklinde kendini belli eder.

Üst Göz Kapağında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Üst göz kapağında değişik sebeplerle oluşan yaşlanma belirtileri başında göz kapağı düşüklüğü meydana gelir. Yaşlanmanın verdiği etkilerden dolayı göz kapağı düşüklüğü yaşanmasının nedeni göz kapağında olan derinin sarkmasıdır. Göz kapağı estetiği ile bu ciddi sarkmalar ve göz kapağı düşüklüğü giderilmesi amaçlanmaktadır.

Alt Göz Kapağında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Üst göz kapağında meydana gelen sarkmalar alt göz kapağında torbalanma şeklinde kendini gösterir. Yaşlanma ve yorgunluk belirtilerine bağlı olarak alt göz kapağı bölgesinde torbalar ve sarkmalar meydana gelir.

Tedavi olarak göz kapağı ameliyatı etkili bir çözüm olmaktadır. Alt göz kapağının incelmesiyle halk arasında yaygın bir kullanımı olan kaz ayakları meydana gelmektedir ve en çok bilinen yaşlılık belirtisidir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Operasyon öncesinde mutlaka bir ön görüşme yapılarak uzman hekime beklentiler aktarılmalıdır. Göz kapağı estetiği öncesi diğer ameliyatlarda da olduğu gibi kanama riskine karşı olarak mutlaka kullanılan sabit ilaçlar bırakılmalıdır ve ilaç kullanımı hakkında uzman hekim bilgilendirilmelidir.

Yara iyileşmesi açısından kullanılan alkol ve sigara gibi zararlı maddeler ameliyat öncesi bırakılmalıdır. İlaç alımı olmayacağı gibi bitkisel takviyelerde operasyona karar verildikten sonra kullanılmamalıdır.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Uygundur?

Göz kapağı ameliyatı uzman hekimlerin uygun gördüğü kişilere yapılırken yaş sınırı olarak 35 yaş üstü kişilere uygulanmaktadır. Yaş sınırının 35 yaş ve üzeri olarak belirleme nedeni ise yaşlanma belirtilerinin bu yaş itibariyle ortaya çıkmasıdır.

Medikal sorunlar olan kişilerde daha erken yaşlarda yapılması gerekebilir ve bu durum oldukça normaldir. Yaşlanmanın etkilerini azaltırken durdurma özelliğine sahip değildir. Fakat 7-8 sene etkisini sürdürdüğünden dolayı kişideki yorgun yüz ifadesinin iyileşmesini sağlamaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Göz kapağı ameliyatları alt ve üst göz kapağında olan sorunlara göre ayrı ayrı yapılabilirken aynı anda da yapılmaktadır. Alt ve üst göz estetiği yapılırken iz kalmaması açısından kesi açılan yerler özenle seçilir.

Göz kapakları kan dolaşımının en üst seviyede olduğu yerler olduğu için iyileşme süresi çok hızlıdır ve bu nedenle iz kalması söz konusu olmaz. Bazı doktorlar 1 sene sonra kontrol muayenelerinde izin nerede olduğunu göremeyecek kadar iyileşme görüldüğünü bildirmişlerdir.

Hastanın durumuna göre lokal anestezi altında yapılmakta ve kişiler acı ya da ağrı hissetmeden süreci tamamlamaktadırlar. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon sonrasında kişi aynı gün hayatına geri dönerek iş hayatına başlayabilir.

Göz Kapağı Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatında kişilerde herhangi bir komplikasyon gelişmez. Diğer tüm cerrahi işlemlerde olabileceği gibi kanama riski olabilir. Bu kanama riskini en aza indirmek için göz kapağı estetiği öncesi kan sulandırıcı etkisi olan ilaçların kullanımı bırakılmalıdır.

Enfeksiyon problemleriyle genelde karşılaşılmaz ameliyat sonrası herhangi bir enfeksiyon durumuna karşılık uzman hekimin önerdiği antibiyotikler kullanılmalıdır.

En sık rastlanan ve olma ihtimaliyle karşılaşılması olası olan alt göz kapağının sarkmasıdır. Bu sarkma genelde alt göz kapağının çekilmesi şeklinde meydana gelirken alt göz kapağından fazla derinin alınması ya da eksik deri konulması nedeniyle oluşmaktadır. Tüm risklerin ikinci tekrarlanan operasyon sonrası görülme ihtimali daha fazladır.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2021

Göz kapağı ameliyatı hastadan hastaya göre değişiklik gösteren uygulamalara sahip olan operasyonlardır. Göz kapağı operasyonlarında fiyat belirlenmesi için önceden kontrol edilmesi ve alt ya da üst kapak, iki kapak aynı anda mı yapılacak gibi bilgilerin netleşmesi gereklidir.

Bu gibi durumların yanı sıra göz kapağı estetiği için fiyat kriterlerini belirleyecek farklı etkenlerde mevcuttur. Bu etkenler; hastane, doktorun tecrübesi ve uzmanlığı, hastanın durumu, kaç operasyonun kombin olacağı gibi sayılabilir.

Göz kapağı ameliyatı öncesinde mutlaka uzman hekimle görüşme sağlamak ve operasyon süreci hakkında bilgi almak gereklidir. Göz kapağı ameliyatı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.

Sonuçları Gör