Bacak Germe

Bacak Germe

Bacak Germe

Bacak bölgenizde hızlı kilo kaybına deri gevşer ve aynı hızla sıkılaşma meydana gelmez. Bollaşan deri ve iç bacakta oluşan yağ birikimiyle hem estetik anlamda hem de yürüme sırasında bacakların birbirine sürtmesine bağlı rahatsızlığa sebep olabilir.

Sarkmış olan fazla deriyi toparlamak amacıyla yapılan operasyonun adı bacak germe (uyluk germe ) estetiği ismi verilir.

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

Bacak germe ameliyatında öncelikle muayene ile deri bolluğu ve yağ doku fazlalığı değerlendirilir.

Ameliyata mutlaka liposuction yapılıp başlanmasını öneriyorum bu sayede deri içerisi boşaltıldığı için daha fazla miktarda germe yapılmasına imkân veriyor.

Sonrasında bacak sıkılaştırma sağlanabilmesi amacı ile bölgedeki fazlalık deri yukarıya doğru yani kasıklara doğru gerilir.

Bu işlemde iz kasık bölgesine oturduğu için belli olmaz. Çok fazla deri sarkması olan hastalarda bu tekniği uygulamak doğru olmaz genital bölgeyi dışa doğru çekerek geniş gözükmesine sebep olabilir.

Cilt fazlalığı çok olanlarda yüzden bacak iç yüzünde bacak uzun ekseni boyunca yapılan kesi ile işlem yapılır. Bu tekniğe de mutlaka liposuction ile başlayıp fazla yağ dokularını alıyoruz.

Sonrasında cilt fazlalığını alıyoruz. Burada iz bacak iz yüzünde kalır öncen ve arkadan bakıldığı zaman bu iz belli olmaz.

Bacak Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Medial ve standart olmak üzere iki tür bacak germe prosedürü vardır:

  • Medial uyluk germesi, iç uyluğun üst kısmındaki fazla cildi ve yağı azaltmak için daha sıkı bir görünüm veren cerrahi işlemdir.
  • Yatay bir yara izi yaratarak iç uyluğun üst kısmından cilt ve yağın bir hilal şeklinde çıkarılmasıyla gerçekleştirilir.
  • Standart uyluk germe, üst bacağın yeniden şekillendirilmesine sıkılaştırılması için fazla gevşek cildin ve yağın çıkarılmasını içerir; genellikle kilo kaybı sonucu aşırı sarkması olanlarda uygundur. Bu prosedürdeki skar hem dikey hem de yatay olarak yönlendirilir.

Ameliyatsız iç bacak Germe

Ameliyatsız iç bacak germe deri sarkması olmayan hastalarda uygulanabilir yöntemdir. Radyo frekans enerjisi kullanılarak deri altına verilen enerji ile bir miktar sıkılaşma sağlar.

Uygulanan elektromanyetik radyo dalgalarının cilt ve cilt altı dokularını ısıtması ile çalışır. Amaç cilde herhangi bir hasar vermeden doku içinde ısı yaratıp yenilenme süreçlerinin devreye sokmaktır.

Fazla ısı sayesinde vücudumuz uygulanan bu enerjiyi hasarlanma olarak algılar ve tamir aktivasyon süreçlerini devreye sokar.  Ancak unutulmamalıdır ameliyatsız bacak germe çok sınırlı hastada kullanılan ve etkisi 1-2 yıl arasında süren geçici bir tedavidir.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ameliyattan 1 hafta önce sigara içmemenizi öneriyorum,

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir.

Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği gibi bitkisel ürünlerin tüketimi 1 hafta önceden durdurulmalıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası iyileşme süreci

Ameliyattan sonra ilk haftalarda bacak bölgesinde bazı şişlikler olmakta ve hastalar gerçek bedenlerini ilk zamanlarda tam olarak anlayamamaktadırlar.

Ama bu şişlikler azalmaya başladığında hastalar da elde edilen sonucu görerek her geçen gün daha fazla memnun olacaksınızdır. Bacak iç bölgesi çok hareketli bir bölge olduğu için iyileşme problemlerine açıktır.

Her durumda, hastalar mümkün olduğunca dinlenmeli ve bacak hareketinden kaçınmalıdır. Bacak germe estetiği sonrasında 3 hafta süre ile düzenli korse kullanımı önemlidir.

Liposuction yapıldığı için hem derinin oturmasında hem de ödem ve şişliğin azalmasında düzenli korse kullanımı önemlidir. 1.haftadan itibaren sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz. 6.hafta boyunca spor yapılmasını önermiyorum.

Liposuction işlemi ile bacak içleri düzelmez mi?

Sık kilo alıp verme, gevşeme, sarkma vb. birçok komplikasyon ile bacaklarda yağ dokusunun azalması ve deri elastikiyetinin kaybına yol açmaktadır.

Vaser liposuction deri altındaki yağ dokusunu azaltmakla birlikte ciltte bir miktar sıkılaşma sağlamaktadır.

Esnekliğini çok fazla yitirmiş deri bulunuyorsa liposuction bu deriyi toparlamaya yetmeyecektir, bacak prosedürü ile çok gevşemiş deri toparlayabilir.

Bacak germe ameliyatına bağlı riskler nelerdir?

Ameliyatların her birinde mutlaka risk faktörleri bulunur. Buna rağmen bacak germe operasyonlarının yüksek riskli operasyonlar arasında değerlendirilmediği bilinir.

En sık karşılaşın problem yara iyileşmesinde gecikme ya da yara açılma problemleridir. Sigara içilmesinin azaltılması, düzenli korse kullanılması ve hareket kısıtlaması ile bu riskleri büyük oranda azaltmaktadır.

Lenf ödem: Bacak iç bölgesinde sıvı birikmesine bağlı bacakta şişlik oluşumuna verilen isimdir. Lenf ödem basınçlı varis çoraplarının uzun süre kullanımı ile gerilemektedir.

Enfeksiyon ve kanama uyluk germede nadirdir, ancak ortaya çıkabilir. Her insan bu prosedür için uygun aday değildir ve riskleriniz diğer hastalarınkinden farklı olabilir. .

Bacak Germe ameliyatı ağrılı mıdır?

Ameliyat sırasında uyanmadan hemen önce bu bölgeye lokal anestezi içeren ilaç uyguluyoruz ve 10 saat süresince ağrınızı minimalize ediyor.

Hastaneden taburcu olduktan sonra standart ağrı kesiciler ile bu süreci çok rahat atlatırsınız.

Ameliyat sonrası korse kullanılması ödem oluşumunu azaltarak yara iyileşmenizin hızlı olmasını sağlayacaktır.

Bacak germe ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?

Vücudunuzda çok büyük kilo değişimleri olmadığı sürece bu operasyon kalıcıdır. Tüp mide ameliyatı sonrası bacak germe düşünen hasatlarda kilo verme sürecinin tamamlanması sonrası yapılması uygundur.

Uyluk germe ve Bacak Germe arasındaki fark nedir?

İkisi de aynı cerrahi ameliyatlar olup aralarında fark yoktur.

Mini bacak germe nedir?

Mini bacak germe ameliyatın kasık bölgesine yatırılarak yapılan tekniğine uygun fazlalık deri yukarıya doğru yani kasıklara doğru gerilir.

Bu işlemde iz kasık bölgesine oturduğu için belli olmaz. İyileşme süreci uzun bacak germe ameliyatına göre çok daha kısadır.

Bacak Germe (Uyluk Germe) Ameliyatı Fiyatları 2021 

Liposuction uygulanmasına, kısa ya da uzun bacak germenin hangisinin uygulanacağına göre fiyatlar değişmekted

Sonuçları Gör