Meme Büyütme (Protez)

Meme Büyütme (Protez)

Meme Büyütme (Protez)

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı; Cerrahi bir operasyon olup kişilerin göğüslerine hacim kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Bu operasyonda amaç meme büyütme için kullanılacak olan implantlar göğüs kasının altına yerleştirilir ve memelere dolgunluk kazandırılması hedeflenmektedir.

Meme büyütme ameliyatı genel olarak küçük göğüslü olan kişilere yapılması uygun olan ve düzgün şekilli meme yapısına sahip kişilerde etkili olup plastik cerrahi uzmanının yardımıyla ameliyathane ortamında yapılmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Meme büyütme ameliyat yapılması uygun görülen ve tercih eden kişiler genellikle küçük göğüslü, göğüs boyutlarından memnun olmayan kişilerdir. Bazı kadınlarda meme boyutlarında simetri yoktur ve simetri sağlamak için meme büyütme ameliyat gerekli olup başarılı sonuçları vardır.

Meme müdahalesi bazen de kanser gibi rahatsızlıklar sonucu meme kaybı yaşayan kişilerde uygun görülür. Güvenli ve konfor altında yapılan bir estetik işlemdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimler Olmalı?

Meme büyütme ameliyat bakıldığında sadece memelere hacim kazandırmak için değil simetri bozukluklarında, meme kayıplarında da başarılı olan bir operasyondur.

Meme büyütme için başvuran kişiler genel olarak meme boyutlarından memnun olmayan kişilere yapılır. Boyutlarının eşitlenmesi ya da küçük olan göğüslere büyütme işlemi uygulanması herkese güvenle yapılması uygun olan işlemlerdir.

Meme Büyütme Ameliyat Öncesi

Meme büyütme ameliyat öncesi iyi bir araştırma yaparak işinde uzman bir plastik cerrah aynı zamanda iyi bir hastane bulunması önemlidir. Karar verildikten sonra ameliyat günü belirlenir ve hasta için hazırlık aşamaları başlar.

Uzman hekim tarafından tahliller yapılır ve uygunluğu belirlenir. Operasyon öncesinde mutlaka hasta kullandığı ilaçların bilgisini uzman hekimle paylaşmalı ve operasyon öncesi kanama risklerine karşı kan sulandırıcı olan ilaç kullanımını kesmelidir.

Meme Büyütme Ameliyat Sonrası 

Meme büyütme ameliyat sonrası hasta rahat bir süreç geçirmesi için uzman hekimin önerdiği ilaçları kullanması gereklidir. Operasyon sonrası hastaya uygun olan sütyen ve sargılar kullanması önerilir.

Erken dönemde hastada operasyon yapılan bölgesinde şişlik ve renk değişimi görülebilir. Oldukça normal kabul edilen bu durum hastada geçici bir etkidir.

Ameliyat sonrası 3-4 gün içinde normal iş hayatına dönebilir ve herhangi bir komplikasyon gelişmez. Hastaya 2 ay ağır sporlar yapmasından, göğse baskı yapılmasından kaçınılması gerektiği aynı zamanda yüksek bir yastıkta bir süre yatması uzman hekim tarafından önerilir.

Meme Büyütme Ameliyat Hazırlık Detayları

Meme büyütme operasyonundan önce mutlaka hasta hazırlanmalı ve uzman hekim tarafından süreç hakkında bilgilendirilmelidir.

Göğüs büyütme işlemlerinde genel olarak hastaya uygulanacak anestezi için hazırlık yapılır ve genel tetkikler uygun görülürse hasta operasyona alınır. Ameliyat ile ilgili olarak tüm süreç uzman hekim tarafından yönetilerek kolay bir şekilde operasyon tamamlanmak üzere başlanır.

Meme büyütme Ameliyatlarında Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme ameliyat için kullanılacak olan implant malzeme türleri farklıdır ve hastaya uygunluğuna göre karar verilir. Operasyonda kullanılacak olan implant türleri silikon ya da tuzlu su içeren implantlardır.

Silikon yapısı olan implantların için silikon jel ile dolu iken salin implantlar ise tuzlu su içermektedir. Hangi implant kullanılırsa kullanılsın önemli olan ve olması gereken doğal görünümlü olmasıdır. Operasyon sonrasında kişi doğal bir görünüm elde ederek istediği göğüs yapısına kavuşmayı amaçlamaktadır.

Göğüs büyütme Ameliyatında Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüs büyütme ameliyatı için kullanılan silikon malzemelerin içerisi silikon ile doldurulur. Silikon olan meme protezleri pütürlü bir yüzeye sahiptir ve hastaya doğal bir görünüm elde edilmesi amacıyla yerleştirilir.

Son zamanlarda günümüz teknolojisi sayesinde hazır halde üretilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatı için kullanılan silikonlar özellik olarak vücuda uyumlu ve herhangi bir tepkimeye neden olmayacak kadar güvenlidir.

Meme büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Meme büyütme ameliyat için olumlu sonuçlar olması uzman hekimin başarısı ve hastanın operasyon sonrası dikkat etmesi gereken noktalara uymasıyla başarılı bir şekilde olur.

Kişiler istediği ve beklentileri dahilinde istediği göğüslere kavuşarak simetri sağlanmış bir meme yapısına sahip olur. Plastik cerrahı iyi bir hekim ve işinde uzman bir kişi olarak seçmeyi başarırsanız operasyon sonrası olumlu sonuçlarla karşılaşmak mümkündür.

Meme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

Meme büyütme ameliyat cerrahi bir işlem olmasından dolayı her ameliyatta meydana gelebilecek olan riskler bu operasyon içinde geçerlidir.

Memelerde meydana gelebilecek olan ağrı, kaşıntı ve şişlik riskleri mevcuttur ama tamamen hastanın dikkat etmesi sonucu geçici bir durum olduğu bilinmelidir. Kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak operasyon sonrası herhangi bir komplikasyon gelişmeden süreç başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021

Meme büyütme operasyonları oldukça geniş bir şekilde değişiklik gösteren fiyat yelpazesine sahip operasyonlardır. Meme büyütme için kullanılacak olan malzemeden memenin yapısına ve yapılacak olan işleme kadar birçok faktör meme büyütme ameliyat fiyatlarında etkili olan faktörlerdendir.

Ameliyatın fiyatları anestezinin miktarına ve implantların çeşidine göre de farklı bir şekilde hastaya yansıtılırken mutlaka operasyon öncesinde hasta uzman hekim tarafından bilgilendirilmelidir.

Hasta  ameliyatı öncesinde karar verme aşamasında uzman hekimle görüşme yaparak beklentilerini aktarmalıdır. Uzman hekim hastanın operasyon süreciyle ilgili bilgi vererek meme büyütme ameliyatı fiyatları 2021 hakkında da net bir bilgiye ulaşmasını sağlayacaktır.

Sonuçları Gör