Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction vücut şekillendirmede en çok tercih ve talep edilen cerrahi bir yöntemdir. Vaser Liposuction, yeni teknoloji ve yeni yöntemler ile daha etkili, sofistike ve güvenli bir cerrahi uygulama haline gelmiştir.

♦ Vaser Liposuction Ameliyatı temelde bölgesel yağlanma bölgelerinden yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemidir. Vaser Liposuction tek başına uygulanabildiği gibi meme estetiği, karın germe operasyonlarına eşlik eden bir cerrahi yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Klasik liposuction yöntemine ek olarak yağ alma işlemi öncesinde ultrasound yani yüksek frekans ses dalgaları ile yağ hücrelerini bağlı bulundukları yağ lobüllerinden ayırıp akışkan kıvamda yağ emülsifikasyonu haline getirir.

♦ Vaser Lipo diğer liposuction yöntemlerinde rastladığımız kanama, morarma ve ciltte dalgalanma benzeri sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Dolayısıyla vaser liposuction ileri, güvenilir ve sağlıklı bir liposuction yöntemidir.

Vaser Liposuction uygulamasında tıpkı bir üzüm salkımındaki taneler benzeri yağ hücreleri tekli, ikili, üçlü gruplar halinde serbest kalır. İşlem sırasında yağa spesifik frekansta ses dalgarı gönderilerek bağ dokuya, damar ve sinirlere zarar verilmez. Dokuya saygılı bir yöntem olan vaser liposuction yani diğer ismi ile ultrasonik liposuction işlemi sırasında alınan yağlar, doğal bir dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.

♦ Şekil verilmek istenilen bir bölge varsa, meme büyütme, popo bölgesinde dolgunluk, yüzde gülme çizgileri ve elmacık kemikleri bölgelerinin şekillendirilmesinde kullanılabilir.

Tıp literatüründe kullanılan adı ile Ultrasound Assisted Liposuction (UAL) ya da ticari adıyla Vaser Lipo ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle, popoya yağ enjeksiyonu, meme yağ enjeksiyonu ve yüzde yağ dolgusu amacı ile kullanılabilirler. Zarar görmeyen bu yağların kalıcılık oranları da diğer yöntemlerden çok daha üstündür.

Vaser Liposuction Ameliyatı

Vaser liposuction işlemi ameliyathane şartlarında tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılır. Genel anestezi altında hasta önce cilt dezenfektanları ile yıkandıktan sonra 3-4mm lik kesiler ile tumescent solüsyon(içinde lokalanestezik ve kanama olmaması için adrenalin içerir) uygulama yapılacak sahalara ciltaltı ve yağ dokuların içerisine verilir. Sonrasında özel 2-3mm çapındaki ince probların ucundan verilen ses dalgaları ile yağ doku içerisinde yağ hücrelerini küçük gruplar halinde emülsifiye (akışkan sıvı) hale getirir.

Bu uygulamadan sonra sıvı hale gelen bu yağlar milimetrik ince kanüller ile vakum ile çekilir ve vücut dışında özel steril haznelerde toplanır. Liposuction esnasında şekillendirme yapılmaktadır. Uygulamanın yapıldığı bölgede tıpkı bir heykele şekil verir, simetrik ve özenli bir çalışma gereklidir.

Kas geçişleri ve sınırları (sixpack) daha belirgin hale getirilebilir. Çekilen bu yağ hücreleri travmatize olmamış ve verildikleri bölgede hayatiyetini sürdürebilecek özelliktedir.

Bu yağlar kadınlarda meme dikleştirmek ve büyütmek, popo bölgesinde dikleştirme amacı ile kullanılabilir. Erkeklerde göğüs kası altına verilerek kas görünümü daha da belirgin hale getirilebilir.

Yüz bölgesinde yaş ile çöken ve eriyen bölgeler kök hücreden zengin bu yağlar ile genç bir görünüm verilebilir. Operasyon süresi bölgenin genişliğine ve yapılacak ek prosedürler ve sayısına göre değişir.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir mi?

Vaser Lipo ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak birlikte uygulanabilir. Ayrıca vaser liposuction ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından ihtiyaç duyulan bölgelere (yüz, bacaklar, popo) verildiğinde kalıcılık oranları %80’lere varmaktadır. Meme protezi ile birlikte yapıldığında çıkarılan yağlar memenin konturlarını güzelleştirmek amacı ile kullanılabilir. Meme protezi ile çevre doku arasındaki geçişi yumuşatmak ve istenilen bölgede ek bir dolgunluk sağlamak için kullanılabilir.

Vaser Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Vaser Liposuction Fiyatları, maliyeti çalışılacak bölgeye, tercih edilen hastane, uygulayan cerraha göre değişiklik göstermektedir. Vaser Lipo tam donanımlı hastane ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Çalışılan bölgeye ve çekilen yağ miktarına göre hasta 1 gece hastanede yatırılabilir veya aynı akşam taburcu edilebilir. Vaser Liposuction Ankara Fiyat ise operasyonun inceliklerine göre belirlenir. Planlanan yağ aldırma operasyonu yada olağansa yağ transferi, Vaser liposuction fiyatı etkileyeceğinden standart bir ücretten bahsetmek mümkün olmayacaktır.

Meme protezi olmaksızın ekstra dolgunluk talep edilen memelerde de uygun hastalarda meme dikleştirmek için kullanılabilir. Yüz bölgesinde de Vaser Liposuction ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Damar ve sinir yapılara zarar vermediğinden karın germe (abdominoplasti) operasyonlarında klasik liposuctiondan farklı olarak tüm gövde de şekillendirme yapma şansımız mevcuttur. Vaser Karın Germe uygulaması gerçekten çok çarpıcı sonuçlar vermekte hasta memnuniyeti maksimum ölçülerde olmaktadır.

Sonuçları Gör