Liposuction

Liposuction

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Lipsuction, obezite problemi yaşamayan kişilerde değişken nedenlerle oluşan fazla yağ dokularının bölgeden uzaklaştırması işlemine denir. Fazla yağları olan kişilerde en etkili tedavi yöntemidir.

Cerrahi bir yöntem olan liposuction geçmişten günümüze kadar gelişmiş bir şekilde etkili sonuçlar veren estetik uygulamalar arasındadır. Özellikle kalça, basen ve bel, karın (göbek) bölgesinde oluşan fazla yağlar için uygulama yapılmaktadır.

Liposuction fiyatları etkileyen faktörler hakkında bilgi almak için mutlaka uzman hekimle görüşme sağlanmalı ve muayene olunmalıdır.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı cerrahi bir tedavi yöntemi olup genel anestezi altında ameliyathane koşullarında uzman bir hekim yardımıyla yapılmalıdır. Uygulama yapılacak olan bölgedeki yağ dokularının ufak çaplı kesiler içerisinden vakumlanarak ya da parçalanarak uzaklaştırılması şeklinde olan bir süreçtir.

Liposuction Kimlere Yapılabilir?

Oldukça güvenli bir uygulaması ile yağ alma yöntemi sağlık problemi olmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan ve emzirmeyen herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Bazı ileri yaştaki hastalara da uygulama yapılamadığı gibi lipo öncesi uygunluk tespiti için mutlaka testler yapılmalı ve risk faktörleri belirlenmelidir. Liposuctin fiyatları yaş itibariyle kişilere de eğişkenlik göstermektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuction

Uzman hekim kontrolü sonucu hastanın uygunluğu belirlenmelidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı özellikle kadınlarda hamilelik sonrası oluşan bölgesel yağlanmaların giderilmesi için uygulanır.

Kalça, basen, göbek ve bel bölgesinde olumlu sonuçlar vererek bu bölgelerdeki yağların etkili bir şekilde uzaklaştırılması için uygulanır.

İyileşme Dönemi Nasıldır?

Mutlaka uzman hekim önerisiyle uygun olan korse kullanımı gereklidir. Bu korselerin kullanımı hastanın durumuna ve alınan yağ dokusuna bağlı olarak 4-8 hafta arası olmalıdır. Lipo işlemlerinden 1 hafta sonra dikişler alınır.

Hasta 3-4 hafta sonrası iyileşme göstererek gündelik işlerini yapabilecek duruma gelir. Liposuction fiyatları 2021 yılı olarak en iyi fiyat politikamızı sizlere uyguluyoruz.

Liposuction Türleri ve Teknikleri

Liposuction çok yaş teknikle birlikte kuru ve yaş olmak üzere 4 farklı teknikle hastaya uygulama yapılmaktadır. Çok yaş olan teknikle vücut içerisine kanamayı önleyecek sıvı aktarımı yapılır.

Verilen sıvı sayesinde yağlar sıvılaşarak vücuttan uzaklaştırılır. Yaş tekniğin kullanılması kuru tekniğe göre daha az hissetme olmasından dolayıdır.

Teknikler bu şekilde iken kullanılan lipo yöntemlerinden en çok tercih edilen lazer liposuction tedavisidir. Liposuction fiyatları ile ilgili farklı uygulamalar varken aynı zamanda kişilere uygulanan bazı türler vardır. Bu türlerden en çok kullanılan ise çok yaş olan tekniktir.

Liposuction Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Lipo  zayıflama işlemi olmadığı bilinmelidir ve buna göre mutlaka diyet, spor gibi sağlıklı yaşamaya devam etmelidir. Lipo oldukça etkili sonuçlar vermesine rağmen sık sık kilo alma ve verme durumu olan kişilerde işe yaramayan bir tedavi şeklidir.

Bölgesel yağların tedavisinde uygulanan liposuction fiyatları farklı olup sarkmaları engellemek için kullanılmaz ve toparlama sağlamaz.

Doğum yapan kadınlarda sarkma gibi durumlarda işe yaramayan lipo fiyatları farklılık gösterirken aynı zamanda selülit tedavilerinde de iyileşme için kullanılmamaktadır.

Liposuction Zararlı mıdır?

Liposuction ameliyatı güvenli hastane koşullarında, uzman bir hekimle, hastaya uygun yöntemin tercih edilmesiyle ve steril bir şekilde yapılırsa yan etkisi olmayan ve oldukça güvenli bir uygulamadır.

Hasta anestezi altında olduğu için ağrı ya da acı hissetmez. Uzman hekim önerilerine uyarak komplikasyon oluşmadan tedavi süreci başarılı bir şekilde atlatılması mümkündür ve lipo fiyatları kişiye özel bir şekilde belirlenir.

Liposuction Ameliyatı Yöntemleri

Liposuction yöntemleri 3 gruba ayrılır. Lazer, ıslak ve ultrasonik yöntemler olmak üzere hastalarda uygun olan yöntem tercih edilir. Genel olarak ıslak lipo kullanılırken iz bırakmaması anlamında günümüzde lazer uygulamalarda başarılı olarak kullanılmaktadır.

Her yöntemde asıl amaç yumuşatarak yağ dokularının uygulama yapılan bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktır. Hangi işlem uygulanırsa uygulansın oldukça konforlu ve güvenli bir süreç geçirilmesiyle birlikte liposuction fiyatları farklılık göstermektedir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction genellikle genel anesteziyle yapıldığı için mutlaka bir gece hastanede kalınması gerekmektedir. Herhangi bir ihtiyaç olmaması durumunda 4 saat sonunda hasta uzman hekim kontrolünde taburcu edilebilir.

Ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bolca hareket etmek önem taşır. Lipo sonrası kişinin ağrı hissetmesi normal olup ağrı kesici kullanımı sonrası 3-4 güne iyileşme göstermektedir.

3 hafta süreyle korse kullanımı gerektiren lipo 1 hafta sonra dikişler alınır ve hasta normal iş hayatına dönebilir. Ameliyat döneminden 2 hafta sonra yürüyüşlerle hareketlerini desteklerken 6 hafta kadar egzersiz yapması önerilmez.

Liposuction Fiyatları 2021

Liposuction ameliyatı için kesin bir şekilde net bir fiyat bilgisi verilmesi mümkün değildir. Lipo fiyatları etkileyen faktörler arasında hastanın durumu, uygulanması gereken lipo yöntemi, alınacak olan yağ dokusunun miktarı sayılabilir ve bu faktörler liposuction fiyatları üzerinde oldukça etkilidir.

İyi bir merkezde ve FDA onaylı cihazlarla liposuction yaptırmak maliyeti arttırsa da komplikasyon riskini azaltıp kalıcılığı arttıracağından dolayı sağlık açısından oldukça önemlidir.

Mutlaka uzman kişiler tarafından steril bir hastane ortamında işlemlerin yapılması gereklidir. Uzman hekim ile yüzyüze konuşma yapılarak ameliyat planı belirlenmeli ve liposuction fiyatları 2021 hakkında net bilgi alınmalıdır.

Sonuçları Gör