Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı; Göğüslerin herhangi bir nedenle kaybetmiş olduğu formlarını geri kazanması için uygulanmaktadır. Meme dikleştirme aynı zamanda meme kaldırma operasyonu olarak yapılan estetik bir işlemdir.

Aşağı bakan meme uçları, memelerin sarkması gibi durumlarda ameliyat etkili bir estetik çözümüdür. Meme küçültme ve dikleştirme birbirine karıştırılan estetik operasyonlardır.

Fakat meme küçültme operasyonlarında yağ dokusu alınırken dikleştirme işlemlerinde sarkıklık giderilmektedir. Dikleştirme ameliyatı hastanın sarkan göğüsleri toparlanırken kişi öz güvenini geri kazanmış olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme operasyonlarında öncelikle memeler için uygulanması gereken teknik için muayene gerçekleştirilir. Meme dikleştirme ameliyatı 2 saat süren ve genel anestezi altında yapılan estetik işlemlerdir.

Hafif sarkma görülen hastalarda meme altına silikon protez yerleştirilerek gerçekleşirken orta seviyede meydana gelen sarkmalarda deri halka şeklinde açılarak protez yerleştirilmesi uygulanır.

Memedeki ileri derece ortaya çıkan sarkmalarda ise meme başına işlem uygulanırken meme alt tarafa doğru toparlanarak süreç tamamlanır. Dikişlerin korunması ve hastada komplikasyon oluşmaması için mutlaka uzman hekim kontrolünde işlemlerin yapılmasına ve kurallara uyulmasına özen gösterilmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler Olmalı?

18 yaşını doldurup fiziksel gelişimini tamamlamış herkese uygulama yapılırken göğüslerinde sarkma meydana gelen herkes için güvenli estetik işlemlerdir.

Göğüslerinde ciddi derecede sarkmalar meydana gelen ve göğüslerindeki şekil bozukluklarından memnun olmayan kişilerde meme dikleştirme ameliyat yapılması uygundur. Uzman hekim kontrolünde gerçekleştirildiği takdirde sorunsuz bir şekilde göğüsler istenen forma kavuşur.

Meme Dikleştirme Ameliyat Öncesi

Meme dikleştirme ameliyat öncesinde mutlaka hekim muayenesi gereklidir ve hekim kontrolü sonucu ameliyat tekniğine karar verilerek hastanın uygunluğu belirlenir.

Sigara kullanımının bırakılması ve operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi konusunda hasta bilgilendirilerek hastanın kurallara uyması sağlanır.

Bitkisel ilaç ve gıda takviyeleri kullanımı operasyon öncesi kesilerek kişinin uzman hekime konular hakkında bilgi vermesi için sürecin başarılı geçmesini sağlayacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası kişi mutlaka buz tedavisi uygulamasına hemen başlayarak sporcu sütyeni kullanmalıdır. Dikişler  ameliyattan 15 gün sonra alınarak memenin son şeklini alması 8-10 hafta sürmektedir.

Sürecin başarılı sonuçlanması için kişiler uzman hekim tavsiyelerine harfiyen uyum sağlamalıdır. Ameliyat sonrası bakım oldukça önemlidir. Göğüslerin tekrar toparlanması ve şeklini alabilmesi için uzman hekimin tavsiye ettiği korse ve sporcu sütyeni kullanımına özen gösterilmelidir.

Meme Kaldırma  Sonra Emzirilebilir mi?

Ameliyat öncesinde memeler için uygun olan silikon protezler tercih edilir. Uygun olan yöntemler belirlenirken amaç memedeki süt bezlerinin korunmasını sağlamaktır ve bu sayede doğum yapan ya da yapmış olan kadınlar rahatlıkla bebeklerini emzirebilirler.

Meme Kaldırma Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Memelerde farklı nedenlerden dolayı meydana gelen çatlaklar meme dikleştirme ameliyat ile giderilemez. Bunun nedeni operasyon sadece meme başının altındaki derinin alınmasıyla gerçekleşir ve başka müdahale yapılması mümkün değildir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Memelerde meydana gelen sarkmalar göğüs dikleştirme ameliyatı sayesinde tekrar form kazanabilir. Fakat yaşa bağlı olarak ameliyat sonrasında memelerde bir miktar gevşeme görülmesi normal kabul edilir.

Bu normal kabul edilen durum için uzman hekimler meme dikleştirme ameliyat sonrası yaşa bağlı olarak oluşan gevşemenin göğsün formunu eskisi gibi bozmayacağı yönündedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı ile kişilerde ufak bir kesi açılarak operasyon gerçekleşir. Meme altında açılan kesi sayesinde kişide iz kalma ya da açılan izin görülme olasılığı çok düşük bir ihtimaldir. Meme dikleştirme ameliyat ile kalması muhtemel olan izin bir yıl sonra gözükmesi pek mümkün değildir.

Bu şekilde izin rahatsız edici olmaması için hastaya müdahale eden uzman hekimin iyi bir operasyon gerçekleştirmesidir. Önemli olan ameliyat sonrasında kişilerde meydana gelebilecek olan izlerin hastalar açısından sorun yaratmayacak olmasıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2021

Operasyonlar genelde hastaların memnuniyetleri yüksek bir şekilde gerçekleştirilen estetik işlemlerdir. Genel anestezi altında ve uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır ki işlem süreci sorunsuz olarak tamamlansın.

Meme dikleştirme fiyatları 2021 hakkında net bir bilgi almak için öncelikle uzman hekimin kontrolü ve hastanın uygun olması önemlidir.

Yapılacak olan operasyonun tekniği ve hastaya uygulanacak olan yöntemler sonrası uzman hekim hastaya bilgi verirken meme dikleştirme ameliyat fiyatları 2021 içinde bilgi alınmış olur.

Mutlaka hastanın iyi bir sağlık kuruluşu ve iyi bir uzman hekim tarafından operasyon kararı vermiş olmasıdır. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.

Sonuçları Gör